Bitcoin Tahminleri %99 Tutan Analistten Yeni Tahmin!

10.01.2021
412
Bitcoin Tahminleri %99 Tutan Analistten Yeni Tahmin!

2019 yılında BTC’de meydana gelmiş olan ani çöküşü doğru tahmin etmiş olan Dave the Wave adlı ünlü analist, Bitcoin’in yeni bir boğa rallisinin başlamasından önce yeni testlerden geçmesi gerektiğini söyledi.

Bitcoin’de Hareketlenmeler Sürerecektir

Bitcoin tahmininde başarılı olan uzman Dave the Wave 2020’nin geriye kalan diliminde de sanal paradaki konsolide durumunun devam edeceğini belirtiyor. Ünlü analiste göre ana direnç çizgisinin büyüme eğrisinde bir karşılama yapılması ve yavaş bir şekilde düşüş yakalanması sanal para için iyi bir gelecek olacaktır. Yani tüm bunlar BTC’nin ileride yaşayabileceği bir hızlanma amacıyla kullanılabilir ve bu da sanal paranın hızlıca artmasını sağlayabilmektedir.

Ünlü analiste göre BTC, 2017 yılında boğa koşusunu bitiren ve sanal para piyasasını iki sene düşük seviyelerde tutan eski direncin üzerindeki konumunu koruyabilirmiş.

Bitcoin 120.000 Dolar Olabilir!

Ünlü analist konuşmasında daha önceki direnç ile büyüme eğrilerinin bu yılın sonunda temelle temas haline geçeceğini belirtiyor. Bu iki hattın buluşmasıysa BTC’nin bir anda değerlenerek 120 bin dolara fırlamasını sağlayabilirmiş. Eğer Bitcoin analistin ortaya attığı bu senaryoya göre hareket ederse sanal para önce birkaç aylık bir küçülme yaşayacak ve sonra da muazzam bir şekilde patlama yaşayacak.

Usta analist daha önce 2019 yılında da BTC’nin 6.400 dolar seviyesine düşeceğini söylemiş ve ortaya attığı bu iddiası tutmuştu. Bu sene başlarında da sanal para için önce 11.000 dolara yükselecek ve daha sonra da 8.000 seviyesine dönecek dediği BTC’nin bu planı da harfiyen yerine getirdiği görülüyor. Ünlü analistin daha bunlar gibi birçok doğru tahmini bulunuyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.