En Sık Yapılan 5 Makyaj Hatası

23.11.2018
409
En Sık Yapılan 5 Makyaj Hatası

Makyaj yaparak güzel görünmek istiyorsunuz, fakat bir türlü istediğiniz sonuca ulaşamıyorsanız, makyaj yaparken yanlış adımlar uyguluyorsunuz demektir.

Bu makalemde anlatacağım “makyaj yaparken en sık yapılan 5 makyaj hatasını” anlatacağım. Sizlerde bunun çözümlerine bakarak istediğiniz güzelliğe kavuşun.

Her sabah kalkıp aynaya baktığınızda karşılaştığınız o yorgun yüzden kurtulmak istiyorsanız bu makalemizi sonuna kadar okumaya devam edin.

Sadece yorgunluktan kurtulmak için değil, zaten var olan güzelliğinizi ön plana çıkarmak ve kendinizi en iyi şekilde hissettirmekte bunun cabası.

İşte tamda bu yüzden yapacağınız makyajın doğru bir şekilde yapılması şart.

Sizlere yakışan, yüzünüze en uygun ve ayrıca yüzünüzün en güzel kısımlarını ortaya çıkartan bir makyaj yaparak bütün günü kendinizden emin bir şekilde geçirebilmektir.

Bu konuda en sık yapılan makyaj hatalarını bilmek ise tüm bunlara engel olmada işinize yarayacaktır.

Eyeliner’ınız gözlerimi küçük gösteriyor

Hata: Eyelineri hem alt, hemde üst kirpik diplerine kalın bir şekilde sürmek.

Çözüm: Göz makyajında üst kirpik diplerine odaklanırsanız, amaçladığınız iri göz etkisine kavuşabilirsiniz. Eyelineri veya kalemi içten dışa doğru belirgin olacak bir şekilde bir çizgi olacak şekilde çekin. Alt kirpik diplerini boyayacağınız zaman kalemi fazla bastırmayın. Ayrıca sert çizgileri pamuk veya eyeliner fırçası yardımıyla dağıtarak yumuşatın.

Dudaklarımın etrafında halkalanma oluyor

Hata: Ya kullanmış olduğunuz ruj dudak kaleminden daha çabuk siliniyor ya da dudak kaleminizin rengi çok fazla koyu. Bu yüzden dudaklarınız çizilmiş fakat içi boş bir şekilde kalıyor. Bu da oldukça kötü bir görünüm sağlıyor.

Çözüm: Dudağınıza en yakın renkte olan bir dudak kalemini dıştan içe doğru olacak şekilde sürün. Çerçevelemeyi doğru bir şekilde yapabilmek için önce sor kenardan başlayarak orta tarafa geldikten sonra, yine aynı işlemi sağ tarafa da uygulayın. Daha sonra yaptığınız işlemin aynısını alt dudağınız için de yapın. Hemen ardından boyamış olduğunuz bölgenin içerisini yine dudak kalemiyle doldurun. Bu şekilde, üste ruju sürdüğünüzde, sürmüş olduğunuz boyanın dudaklarınızdan silinmesi hem eşit bir şekilde olacak hemde çok daha yavaş olacaktır..

Yüzümün rengiyle boynumun rengi farklı tonlarda

Hata: Fondöteninizin tonlarını yanlış seçmişsiniz.

Çözüm: İlk olarak kozmetik satan herhangi bir mağazaya giderek birkaç çeşit formül ve fondöten denemelisiniz. En mükemmel olan ton, sürerek yaydıktan sonra, cildinizin rengiyle bütünleşip kaybolacak olan tondur. Birçok kozmetik firmasının bu iş için hazırlanmış olan rehberlerinden faydalanmanızı tavsiye ediyorum.

Kirpiklerim topak topak

Hata: Ya aşırı derecede çok rimel sürmüşsünüz veya kurumuş olduğunuz için düzgün bir şekilde sürülemiyor.

Çözüm: Yeni bir rimel kullanarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Ambalajı açık olan rimelin ömrü genelde 3 ay olmaktadır. Ayrıca, boyayı sürmeden önce, fırça üstündeki fazla bulunan boyayı tüpün kenarına sürerek almaya çalışın. Sadece iki kat sürek yeterlidir. Yine kirpiklerinize yapışacak olan küçük boya parçacıklarını bir kirpik tarağı kullanarak temizleyin.

 

Yanaklarımda kırmızı çizgiler oluşmuş

Hata: Yanlış fırça kullanıyorsunuzdur ya da çok fazla allığı yanlış yerlere sürüyorsunuz.

Çözüm: Allığı, allık ambalajının içindeki kendi ufak fırçasıyla sürmeye çalışıyorsanız, bundan mutlaka vazgeçmelisiniz. Ufak minik bir fırça kullanmak yerine kocaman kalın bir fırça kullanmalısınız ve fırçaya bulaşan fazla allığı silkelemeyi unutmayın.. “Peynir” diyerek, allığı hemen elmacık kemiğinize sürerek şakaklarınıza kadar yayın.

ETİKETLER: , , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.