Evde Kırmızı Ruj Nasıl Yapılır?

24.11.2018
316
Evde Kırmızı Ruj Nasıl Yapılır?

Kozmetik mağazalarından almış olduğunuz rujun içerisinde birçok kimyasal madde bulunmaktadır. Konunun uzmanları ise bunun önüne geçebilmek için doğal ürünlerin kullanılması gerektiğini söylüyor. Peki evde ruj yapılabilir mi? Tabi ki de evet. İşte sizlere evde kırmızı rujun nasıl yapılacağını anlatan makalem.. Okumaya devam ederek bunu nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz. İşte size evde kırmızı ruj yapımı …

Makyajın vazgeçilmezi durumunda olan rujun birçok kez istediğimiz rengi bulmakta zorlanıyoruz bazen ise hiç bulamamaktayız. Hatta bazen içerisinde bulunan kimyasal maddelerden dolayı kullanmaktan bile vazgeçiyoruz. Bizler ise bu makalemizde kendi evinizde, yüzde yüz doğal olarak hazırlayacağınız kırmızı ruju nasıl yapılacağını anlatacağız.

İşte evde kırmızı ruj yapımı…

Malzemeler

  • Küçük Boyda Kırmızı Turp (1 Adet)
  • Hindistan Cevizi Yağı
  • Gerçek Bal (Kesinlikle gerçek bal olmalı)

Yapılışı

Turpu iyicene yıkadıktan sonra kabuklarını soyun. Daha sonra rende yardımıyla suyunun çıkmasını sağlayın. Çıkacak olan suyu temiz bir bezle süzerek bir kabın içine doldurun.

Daha sonra içerisine iki kaşık (yemek kaşığı) Hindistan Cevizi Yağıyla bir tatlı kaşığı balı koyarak iyicene karıştırmaya başlayın. İstediğiniz rengi alana kadar turp suyu ekleyebilirsiniz. Karışımı tamamladıktan sonra ruju kullanabileceğiniz bir kaba koyun ve daha sonra buzdolabında donması için birkaç saat bekletin.

Dilerseniz hazırlamış olduğunuz ruju serin bir ortamda koruyarak 1 ay boyunca kullanabilirsiniz..

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.