Gençleştiren Makyaj Hilesi

27.12.2018
12
Gençleştiren Makyaj Hilesi

Bazı makyaj hileleriyle yaşınızı olduğundan çok daha küçük gösterebilirsiniz. Bu konuda size önereceğimiz makyaj kandırmacaları sizlerin çok işinize yarayacak. Doğru allık kullanımından tutun fondöten seçimine kadar daha birçok ipuçlarını makalemizde bulabileceksiniz. İşte sizlere yapabileceğiniz basit makyaj hileleri . Umarım İşinize yarar..

İşte Yapabileceğiniz Pratik Makyaj Hileleri:

Doğru Allık İle Daha İnce Bir Yüz 

Kayısı ve pembe tonlarındaki allıklar sizi olduğunuzdan çok daha enerjik ve çok daha dinç gösterir. Fakat allığı elmacık kemiğinin altına sürmemeye dikkat edin. Çünkü çökük olan yanaklar sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterir. Genç görünmek istiyorsanız kendinizi elma yanaklı yapmalısınız. Tabi ki bu durumu abartmadan! eğer ki allığı nereye sürüleceğini bilmiyorsanız, aynanın karşısına geçerek gülümseyin ve yanaklarınızın öne çıkan kısmına hafif darbelerle allığı sürmeye başlayın.

Kaşlarınızı Öne Çıkarın

Sarışın veya kumral iseniz kaş kalemi yardımıyla kaşlarınızın üzerinden güzel bir şekilde geçin. Sonra kalemle boyamış olduğunuz yeri pamuklu çubuk kullanarak hafif bir şekilde dağıtın. Son olarak kaşınızı fırçalayın. Eğer kaşınızı fırçalamak için kaş fırçanız yoksa bunun için diş fırçası kullanarak kaşlarınızı fırçalayabilirsiniz. Şeffaf rimellerde ise çok işe yaramaktadır. Kuru bir diş fırçasının üzerine sprey sıkarak kaşlarınızı fırçalamaya başlayın. Bu şekildeki belirgin kaşlar yüzünüzü çok daha ince gösterecektir ve dikkatleri sizin gözlerinize çekecektir.

Açık Renkli Farlar Tercih Edin

Kesinlikle canlı renkteki farları kullanmaktan kaçının. Örneğin fildişi, sütlü kahve ve vanilya  gibi renkler tercih edin. Bu sayede kaşlarınız çok daha kalkık olacak ve gözlerinizi daha büyük gösterecektir. Kahverengi rengindeki farı göz kapağınızın dış köşesine sürdükten hemen sonra aplikatör yardımıyla farı içe doğru yayarak ve yukarıya doğru olacak şekilde dağıtın. Kaşınızın altına ise sadece açık renkli olan bir far kullanın. Ayrıca, kahverenginde olan far göz kenarınızda bulunan şişlikleri ve hatta gözaltı torbalarınızı en iyi şekilde kamufle eder. Çünkü koyu renklerin kullanıldığı alanlar göze çok daha az çarpmaktadır.

 Dudak Kalemi Şart

Uygun Renkte Dudak Kalemi

Yaşımız ilerledikçe dudaklarımızda beraberinde incelir ve kenarlarında ince ince çizgiler belirmeye başlar. Yaşlılığı apaçık belli eden bu tip görüntülerden kurtulmak için ilk yapmanız gereken tek şey dudak kalemi ile dudaklarınızın kenarlarına çerçeve çizmeniz. Bu şekilde yaparsanız rujunuzun da taşmasını engellemiş olursunuz. Dudak kaleminde tercih edeceğiniz renkler ise turuncu ve pembe tonlarında olmalıdır. Genç bir görüntü sağlamak istiyorsanız önce dudaklarınıza pudra sürmelisiniz. Sürmüş olduğunuz pudra rujunuzun ömrünü uzatacaktır. Daha sonra ruju ve en son olarak parlatıcıyı sürün.

Gıdınızı Kamufle Edin

Çenenizin sivri ucuna biraz parlak pudra sürün. Böylece çenenizi öne çıkarmış olursunuz ve gıdınız ikinci planda kalmış olur. Aynı şekilde eğer ki çeneniz çok daha içeride kalıyorsa, çenenizin altına bir ton daha koyu pudra sürerek çenenizin o bölgesini çökük görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde çeneniz biraz daha ön plana çıkmış olur. Yüzünüzün geri kalan kısmına ise ten renginize uygun bir şekilde makyaj yapın.

Kakül Çok İyi Kapatır! 

Kakül Saç

Eğer ki alnınızda kırışıklıklar belirginleşmiş ise, biraz perçemin hiç fena olmaz. Kakül sizi hem daha genç gösterecek, hem de alnınızdaki kırışıklıkları gizleyecektir.

Fondöten Seçimi 

Fondöten

Piyasadaki fondötenlerin bir çoğunda kaldırma özelliği bulunmaktadır. Kullanmış olduğunuz bu tip fondötenlerin yüzü sıkılaştırma özelliğinden dolayı cildiniz çok daha düzenli görünecektir.

Renkli Göz Kalemini Unutun

Göz altı ve göz çevrenizdeki kırışıklıklar çok belirginleşmeye başladıysa, mor ve yeşil gibi canlı renkteki göz kalemlerini kesinlikle alt kirpik dip’ine uygulamayın. Bu tip dikkat çekici renkler, daha çok ilgiyi o tarafa çekecektir.

Toz Pudra Çizgileri Vurgular

Genç ciltler çok daha nemli olduğundan dolayı toz pudrayla beraber çok iyi uyum sağlamaktadır. Fakat cildinizde ilk kırışıklıklar belirginleşmeye başladıysa ve kuru bir cilde sahipseniz kesinlikle toz pudra kullanmayın. Çünkü cildiniz pudrayı yüzeyinde bırakacaktır ve pudranın toz yapısı kırışıklıkları daha çok vurgulayacak. Bunun yerine ise nem veren renkli nemlendiriciler kullanmak ok daha iyi olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Zehra dedi ki:

    Kakül yapmak pek tarzım değil bunun başka bir yöntemi yok mu?