Göz Rengine Uyumlu Allık Nasıl Seçilir

31.12.2018
1.933
Göz Rengine Uyumlu Allık Nasıl Seçilir

Doğru seçeceğiniz bir allık sayesinde gözlerinizin daha fazla ön plana çıkmasına ve vurgulanmasına yardımcı olacaktır. Seçeceğiniz allığın ten renginize uyumlu olmasının yanında göz rengine de uyumlu olması güzelliğinize güzellik katacaktır. Allık göz rengini belirginleştirecek şekilde elmacık kemiklerinin üzerine doğru olarak uygulayın. Dudağınızı büzerek elmacık kemiklerinizin ortaya çıkmasını sağlayın. Allığı elmacık kemiklerine yukarıya doğru sürün. Aşağı doğru sürerseniz allık yüzü aşağıya düşmüş gibi gösterecektir o yüzden mutlaka yukarıya doğru sürün. Her göz renginin birebir uyumlu olduğu allık renkleri bulunmaktadır. Siz ise rastgele bir allık seçimi yapmak yerine gözlerinizin rengine en uygun olanı seçerek güzelliğinizi ortaya çıkaracak renk tonlarına yönelmelisiniz.

Yeşil Gözlü Bayanların Allık Rengi

Yeşil gözlerinizin romantik güzelliğini yanlış allık seçerek yok etmeyin. Bunun için size en çok yakışan allık rengini bulmalısınız. Yeşil gözlü bayanların allık seçimi ise pembe olmalıdır. Pembenin her tonunu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Pembe renk kullanırsanız yeşil gözlerinizi çok güzel vurgulayacaktır. Mor allık renginden kesinlikle uzak durun. Ayrıca mor rengi gözlerinizin arka plana atılmasına neden olmaktadır.

göz rengine uyumlu allık seçimi

Göz Rengine Uyumlu Allık Seçimi

Mavi Gözlü Bayanların Allık Rengi

Mavi gözlü olan bayanların ilk hedefi gözlerinin parlaklığını ortaya çıkarmak ve karşısındakine yansıtmak olmalıdır. Yanlış seçtiğiniz bir allık rengi mavi renkteki gözlerinizin parlaklığının kaybolmasına yol açacaktır. Bu da gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarmak yerine onları sönük ve donuk gösterecektir. Bu yüzden seçeceğiniz allık rengi kesinlikle pembe veya şeftali tonlarında dışında başka renkler olmamalıdır. Bu renkler sayesinde gözleriniz daha parlak ve canlı göstererek gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkaracaktır. Özellikle yapacağınız allık seçiminde mürdüm tonunu kesinlikle kullanmayın. Çünkü bu gözlerinizi arka plana atacak kötü bir allık rengidir. Çünkü bu renk göz renginin önüne geçerek onların arka plana itilmesini sağlayarak ve canlılığını yitirmesine sebep olacaktır.

Ela Gözlü Bayanların Allık Rengi

Ela gözlü bayanların allık renk seçimi ise muhakkak açık mor pembe tonları olmalıdır. Bu tonlar sayesinde gözlerinizin ışıltısı çok daha fazla ön plana çıkacaktır. Örneğin, leylak rengi tam sizin renginizdir ve size en uygun renklerden bir tanesidir. Turuncumsu pembe renklerinden ise kesinlikle uzak durmanız gereken allık renklerindendir.

allık

Allık

Ülkemizdeki  kadınların birçoğu kahverengi gözlüdür. aklınızdan çok klasik bir göz rengi diye geçirip düşünmeyin. Yapacağınız doğru allık seçimi ile kahverengi gözlü kadınları olağanüstü gösterebilirsiniz. Öncelikle gözlerinizi donuk gösterecek olan kahverengi tonlarından mümkün oldukça uzak durun. Sizin allık renginiz ise kesinlikle pembemsi vişne renkleridir. Bu tonlar gözlerinizi çok daha ışıltılı ve canlı bir şekilde gösterecektir.

Bir önceki yazımız olan Göz Rengine Uyumlu Far Nasıl Seçilir? başlıklı makalemizde göz rengine göre doğru far seçimi hakkında önemli ipuçları verilmektedir. Göz atmanızı tavsiye ediyorum.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Selin dedi ki:

    Tüm bu bilgiler bana ilaç gibi geldi. Teşekkürler ??