Göz Rengine Uyumlu Far Nasıl Seçilir

31.12.2018
16
Göz Rengine Uyumlu Far Nasıl Seçilir

Bir bayanın olduğundan daha  güzel görünmesinin sırrı gözlerinin nasıl göründüğünde saklıdır. Çünkü gözler ruhun aynasıdır. Yapmak istediğiniz makyaj gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarmalı ve onları çok daha daha cazip bir duruma getirmelidir. Yaptığınız makyajın özellikle göz rengine göre olması oldukça önemli bir konudur. Aksi takdirde yanlış yapılacak olan bir makyaj gözlerinizin güzelliğini vurgulamak bir yana onları çok daha itici gösterecektir. Bu nedenle gözünüze süreceğiniz far konusunda kesinlikle çok dikkatli olmalısınız. Özellikle göz renginizle eşleşen farları seçmek zorundasınız. Çünkü bu sizin göz renginizin çok daha fazla vurgulanmasını sağlayacaktır. İşte size göz farına uygun far seçimi için ipuçları…

Kahverengi Gözler İçin Far Seçimi

Genellikle birçok bayanın göz rengi kahverengidir. Ayrıca bu gözleri ön plana çıkartan ve güzelliğini vurgulayan mavi renktir. Çünkü kahverengi ile mavi birbirine kontrast renklerdir. Mavinin tonlarından gök mavisi, bebek mavisi ya da kobalt mavisini tercih edilebilirsiniz. Karşınızdaki kişiye daha dramatik ve gizemli bir etki vermek istiyorsanız göz altınıza koyu bir mavi rengi sürün. Kahverengi gözlüler bunun dışında bakır, haki ve bronz tonlu farları da rahat bir şekilde tercih edebilirler.

Yeşil Gözler İçin Far Seçimi 

Renk tekerleğinde yeşilin hemen karşısında bulunan kırmızı paletten seçilmiş olan renkler bakışlarınızı çok daha iyi belirginleştirecektir. pembe tonlar ve sıcak lavanta tonları yeşil göz ile birlikte mükemmel görünecektir. Gözlerinizde çok canlı renkler kullanmayın bu durum gözlerinizi arka plana itecek ve sadece far renginin patlamasına neden olacaktır. Çekici ve seksi bir görünüme sahip olmak istiyorsanız siyah Eyeliner kullanın. Gözlerinizi çok daha daha aydınlık bir şekilde ön plana çıkarmak istiyorsanız kahverengi, erik, orman yeşili ve mor kayısı tonlarını kullanabilirsiniz.

yeşil göz far seçimi

Yeşil Göz Far Seçimi

Mavi Gözler İçin Far Seçimi

Mavi gözlerinizi vurgulamak istiyorsanız bu renkle kontrast olan renkleri seçmeniz gerekiyor. Bu yüzden aklımıza ilk olarak turuncu rengi gelir. Turuncu renk göz farını kullandıktan sonra yaptığınız makyajın çok daha da uyumlu olması için gözünüzün alt ve üst kenarlarını kahverengi kalem ile güzelce çizin. Bu gözlerinizin çok daha fazla ön plana çıkararak daha iyi vurgulanmasını sağlayacaktır. Göz farını tek kat olacak şekilde uygulamayın. Rengin kendini daha iyi vermesini istiyorsanız bir kaç kat daha uygulayın. Mavi gözleri daha dumanlı göstermek istiyorsanız füme rengini kullanabilirsiniz.

mavi göz far

Mavi Göz Far

Ela Gözler İçin Far Seçimi

Ela gözlerinizi en güzel gösterecek olan renk kahverengi tonlarıdır. Kahvenin farklı tonlarını göz kapağında ve kaş kenarında kullanmanız gözlerinizi daha da belirginleştirecektir. Gözlerim daha yeşilimsi görünsün diyorsanız morun tonlarını kullanın.

göz rengine uygun far

Göz Rengine Uygun Far

Ayrıca Bknz. Göz Rengine Uyumlu Allık Nasıl Seçilir? başlıklı makalemizde göz rengine uyumlu doğru doğru seçimi hakkında önemli ipuçları verilmektedir. Her göz rengi için tek tek bilgi bulabileceksiniz. Göz atmanızı tavsiye ediyorum.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.