Güzelliğin Sırrı Makyajda Saklı

28.11.2018
19
Güzelliğin Sırrı Makyajda Saklı

Çok beğendiğim bir söz var; “Her kadın güzeldir yeter ki güzelliğini kullanmayı bilsin.” Bu söz aslında hiçte yalan olmayan çok doğru söylenmiş bir sözdür. Hemen hemen her gün dergilerde görmüş olduğumuz o güzel yüzlü kadınların hiç makyajsız hallerini gördünüz mü? Tabi ki de hayır. Bunları sizi kandırmak için söylemiyorum. Gerçekleri söylüyorum. Siz yeter ki makyaj yaparken doğru teknikleri kullanmasını bilin.

Güzelliğe doğru adım adım yaklaşırken ilk olarak yapmanız gereken şey, doğru ürünleri seçmeniz olacaktır. Burada önemli olan şey, kendinize uygun gördüğünüz bir ürünü yine kendinize uygun bir teknikle kullanmak olacaktır.

Fondöten

Kendinize en uygun rengi bulabilmek için, güneşe çıkarak renk tonuna dışarıda bakmanız çok daha uygun olacaktır. Çünkü karanlık mekanlarda fondötenin rengini anlayamayabilirsiniz. Bu yüzden Koyu veya açık bir ton alabilirsiniz. 

Fondöten sürerken sünger kullanmanızı tavsiye ediyorum. Siz yinede dilerseniz parmaklarınız yardımıyla da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde daha az ürün harcamış olacaksınız.

Eğer fondöteniniz çok fazla yoğunsa nemlendirici yardımıyla karıştırabilirsiniz. Ayrıca makyaj bazı kullanarak daha doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Pudra

Pudra seçimi yapacağınız zaman onu cilt renginize uydurmak yerine şeffaf bir pudra kullanın. Eğer ki cildinizin kuru görünsün istemiyorsanız pudra kullanmanızı tavsiye ediyorum. Pudrayı her zaman kapatıcı ve fondötenden sonra kullanmanız gerektiğini de unutmayın.

Allık

Allık seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörlerden bir tanesi ise allığın cildiniz yandığında veya kızardığında alacağı renkten farksız olmamalıdır. Bu genelde kırmızı ya da pembe tonlarıdır.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.