Kaş Almanın Püf Noktaları

24.11.2018
277
Kaş Almanın Püf Noktaları

Kaşınızın, yüzünüzün ifadesini ve bakışlarınızın derinliğini doğrudan etkiler. İdeal kaş şeklini bulmak için, kaşları en kolay şekilde alabilmek ve güçlendirebilmek için gerekli tüm ipuçlarını bu makalede bulabileceksiniz.

Kaşlar yüzümüzün güzelliğine güzellik katarak bakışlarımıza çok güzel bir anlam katmaktadır. Tabi kaş almanın da birkaç püf noktası olacaktır. Doğru kaş alma yöntemiyle kolay bir şekilde kendi başınıza kaş alabileceksiniz…

İşte size kaş almanın püf noktaları..

Kaşınızı almaya başlamadan önce acıyı azaltabilmek ve oluşabilecek kızarıklığı önleyebilmek için kaşınızın üzerine buz gezdirin. Bu işlemi yapmak özellikle de cildi hassas olan kişiler için çok faydalı olacaktır.

İdeal kaş şeklinizin nasıl olduğunu öğrenebilmek için bir cetvel veya kalemden yardım alabilirsiniz.

Cetveli alarak ağız kenarını üstüne gelecek şekilde koyun ve dikey olacak şekilde burun kanadına doğru uzatın. Cetvelin kaşlarınıza değeceği nokta kaşınızın başlayacağı noktadır.

Cetveli alarak burun kanadına yatay olacak şekilde göz kenarına doğru uzatın. Cetvelin değeceği nokta kaşlarınızın biteceği noktadır.

Kaşlarınızın başlangıç noktası, bitiş noktasından daha uzun olmak zorundadır. Kaşınıza çizeceğiniz en yüksek olan kavis tam olarak göz bebeklerinizin kenarıyla orantılı olmak zorundadır.

İki göz arasında bulunan mesafe ve iki kaşın arasındaki mesafeler birbirine eşit olmak zorundadır. Aksi halde yüzünüzdeki ifade değişerek çok daha farklı olacaktır.

Evde Kaş Alma Yöntemleri

Kaşınızı alırken ucu kıvrık olan bir cımbız kullanmalısınız. Böylece kaşlarınızı tutmak çok daha kolay olacaktır. Böylece almak istediğiniz kaşı cımbızla tutarak çıkış yönüne doğru çekin.

Daha sonra şeklini belirginleştirmek için istiyorsanız göz kalemi kullanarak her hangi bir göz makyajını yapabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta ise;Doğal görünümü sağlayabilmek için kısa kesikler olacak şekilde kaşlarınızı boyamak olacaktır. Açık renkte olan kaşlar için kahve ve gri; siyah renkte olan kaşlar için ise siyah renkte göz kalemi kullanmak için uygun olacaktır..

Eğer ki kaşlarınız dökülüyorsa ve kaşlarınızı güçlendirmek için uğraşıyorsanız bir parça pamuğun üstüne bir miktar badem yağı dökerek kaşlarınıza iyicene sürmelisiniz. Kaşlarınız tekrar çıkmaya başlayana kadar her gün bu işlemi tekrarlayın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.