Kusursuz Dudaklar İçin Bilmeniz Gereken Herşey!

29.12.2018
24
Kusursuz Dudaklar İçin Bilmeniz Gereken Herşey!

Mat kırmızı bir ruj bir çok kadında çok abartılı bir şekilde gözükürken sadece bir parlatıcı kullanarak inanılmaz derecede seksi durabilir ve rujunuzun, tonunu ve yapısını doğru bir teknikle birleştirdiğinizde bütün dikkatleri dudaklarınızın üzerinde çekebilirsiniz. Bunu yapma ise gerçekten çok kolay.. Makalemizi okumaya devam ederek bunun nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. İşte size ruj dersleri…

Dudak Dolgunlaştırıcı

Elinize aldığınız bir parça tarçını güzelce ıslatarak dudağını üzerinde gezdirin. Aynı şekilde tarçın yağını da kullanabilirsiniz. Bunların dışında içeriğinde Niasin veya dolaşımı hızlandırıcı B vitamini bulunan dolgunlaştırıcı kullanırsanız dudağınızın görünümünü anlık bir şekilde değiştirebilirsiniz.

İnce Dudaklar

Dudak tonunuza yakın bir kalem kullanarak dudağınızı çerçeve’leyin daha sonra parlatıcı sürdüğünüzde çok daha dolgun bir görünüm elde edeceksiniz.

Renksiz Dudaklar

Ne kadar genç olursanız olun dudağınıza çok fazla ruj sürmek dudağınızın doğal renginin . Daha canlı bir görünüm elde etmek için rujunuzu fırçanıza sürerek dudaklarınızın üzerinde gezdirmelisiniz. Sonra da parmaklarınız yardımıyla yayarak iyicene dağıtın.

Solgun Göründüğünüz’de

Sürmek istediğiniz canlı renkte olan bir ruj bütün yüzünüzü aydınlatabilir. Eğer ki kendinizi yorgun hissettiğiniz zamanlarda yapabileceğiniz en iyi çözüm kırmızı ya da kiremit tonlarda bir ruj sürmek olacaktır. Bu sizi olduğunuzdan çok daha canlı gösterecektir.

Ruj’unuz Akarsa

Özellikle yağlı bir cilde sahipseniz ruj’unuz bir süre sonra dudaklarınızın dışına taşabilir Buda sizde oldukça kötü bir görüntü oluşturacaktır. Bu durumun oluşmasını engellemek istiyorsanız rujunuzu veya kullandığınız parlatıcıyı sürmeye başlamadan önce dudak çevresini dudak kaleminizle geçin (kremsi yapıdaki kalem kullanmak yerine kuru olanları tercih edilmelidir) veya dudağınızın çevresindeki çizgileri bir kapatıcı ile doldurun.

Düşük Dudaklar

Rujunuzu dudağınızın tam ortasında kalacak bir şekilde güzelce sürün. Kesinlikle Köşelere uygulamayın Köşelerden kaçının.

Kırmızının Cazibesi

Kusursuz Dudaklar İçin Bilmeniz Gereken Herşey!

Kırmızı her zaman sıcak, çekici ve çarpıcı bir renk olmuştur. Ünlü makyaj uzmanı olan Julie Hewitt‘e göre hemen herkesin dudaklarında kırmızının herhangi bir tonunu kullanabileceğini söylüyor. Dudak kremi kullanarak kırmızının etkisini azaltabilirsiniz ve daha sonra kırmızı rujunuzu uygulayarak fazlalığı bir peçeteyle alabilirsiniz. Son olarak rujunuzun üzerinden dudak kalemiyle geçin.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Ayten dedi ki:

    Benimde bazen aşırı soğuk ve nem oranının düşüklüğünden dolayı çatlak kuruma ve kanama meydana geliyor. Umarım bu önerileriniz faydalı olur😊

    1. admin dedi ki:

      Umarım işinize yarar. Ayrıca geri dönüş yaparsanız diğer kullanıcılarımız da bilgilenmiş olur 🙂