Makyaj Renginizi Öğrenin

29.11.2018
403
Makyaj Renginizi Öğrenin

Gözlerinizi bir pırlanta gibi ışıldatan nedir? Sizin için en uygun renk hangisidir? İşte sizler için makyaj renginizi seçebilmek için püf noktalar…

Genç olan kızlarda mavi far ve kırmızı ruj etkileyici olabilir. Seçmiş olduğunuz ruj, makyaj ürünleriyle saçınız ve cildiniz yaşınızı olduğundan çok daha farklı gösterebilmektedir. İşte tam da bu yüzden mutlaka size en uygun makyaj renk paketiniz olmalı!

Doğru makyajı yapabilme için ruj, far ve allık renkleri seçim önerileri…

Farlar

Siyah ya da beyaz farlar göz makyajı için mükemmel bir seçim olabilir. Bu yüzden bu iki rengi karıştırarak kullanabilirsiniz. Açık göz farı uyguladığınız bölge olduğundan daha büyü, koyu göz farı da olduğundan daha küçük göstermektedir. Eğer ki kırışık ve kuru bir göz kapağına sahipseniz, daha az açık renkleri kullanmalısınız. Pastel veya gölgeli koyu renkleri tercih edin. Kaş kemiğinin hemen altında bulunan bölge için çok açık renkler kullanın.

Far Renkleri

Göz farlarında “gri tonları” her kadını daha çekici gösterir. Gri tonlarıyla bir kadın olduğundan çok daha oldun, Siyah ve beyaz farları karıştırarak onlarca gri tonu elde edebilirsiniz. Koyu renkli göz farı ile daha derin bakışlara sahip olabilirsiniz. Açık renkli sade bir far ise, gözlerinizin daha büyük görünmesine yardımcı olur. Gri ise nötr bir renktir. Ne sıcak ne de soğuktur ve uygulaması oldukça kolaydır. Gri her cilt tonuna ve pozisyonuna uygun bir renktir. Ayrıca kadınlar gri düşünür! bununla beraber gri tonlarına yeşil tonlarını da eleyebilirsiniz.

Maskara

Şimdiye kaç defa siyah maskara sürdükten sonra çıktınız? Oldukça fazla! Siyah maskara cilt tonunuza ve kirpiklerinize uyumlu bir renk değildir. Kahverengi maskara, yaşlı ve soluk olan cilt tonlarına sahip olan kadınları olduğundan çok daha genç göstermektedir. Açık renkli, sarı ve kırmızı saçlı kadınlara da oldukça yakışıyor. Eğer ki kirpikleriniz ince ise, Koyu renkteki maskara renklerini tercih etmemelisiniz. Sadece kalın kirpikleri düşünün.

Allık

Allıkları kim kullanırsa kullansın o kişiyi olduğundan daha büyük gösterir. Soluk yüzü canlandırarak ışıltı verir. Doğru renk seçimi yapabilmek için allıklar kesinlikle doğal olmalıdır. Uzaklara bakmanıza gerek yok bu senenin trendi turuncudur. Onu takip eden renkler ise erik ya da pembenin koyu ve açık olan tonlarıdır. Altın tonları ise yüzünüze gri sıcaklık verebilir. Kahverengi ve çok fazla koyu renkleri tercih etmemelisiniz. Özellikle de yüzü solgun olanlar için bundan uzak durmalı. Yanakların altındaki bölge için, cildinizle uyumlu açık pastel renkleri tercih etmelisiniz.

Ruj Rengi

Fındık kabuğu rengini örnek verebiliriz, cildinizle en uyumlu doğal renklerdeki rujlardan kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, makyaj uzmanları orta yaşın üstündeki kadınlara cildiyle zıt aşırı koyu olan renklerdeki makyaj malzemelerinden mutlaka uzak durulması gerektiğini belirtiyor. Donuk, soğuk gözüken, kusurları açığa çıkaran ve dudakları kurutan rujlardan uzak durmalısınız.

 

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Hande dedi ki:

    Faydalı ipuçları vermişsiniz çok teşekkür ederim.