Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

01.01.2019
19
Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Siyah göz makyajı kadınlarda etkileyici ve oldukça derin bakışlar yaratmaktadır. Bu tarz makyajı yapmak ne kadar zor görünse de aslında kolay olduğu gibi kendine özel yöntemleri ve püf noktaları bulunmaktadır. Eğer ki bu makyajın püf noktalarını bilirseniz bir anda bütün gözleri üzerinize çekebilirsiniz.

Siyah göz makyajı nasıl yapılır?

Siyah göz makyajını yapabilmek için ihtiyacımız olan kozmetik ürünler siyah maskara, siyah göz kalemi, füme tonlarında göz farı ve kirpikleriniz kısa ise takma kirpikler. Şunu da sakın unutmayın; siyah göz makyajı iddialı gözleri ön plana çıkartan bir makyaj olduğu için yüzünüze uygulayacağınız diğer kozmetik ürünlerin tonlarını en az olacak şekilde kullanmanız gerekir.

Siyah Makyaj

Siyah Makyaj

Siyah Göz Makyajının Püf Noktaları

İlk olarak gözlerinizi ön plana çıkarmak istediğiniz için yüzünüzdeki diğer yerleri geri planda bırakmamız gerekiyor. Bundan dolayı kullanmak istediğiniz ruj ve allık mat tonlarında veya uçuş tonlarında olması gerekiyor.

Siyah Göz Makyajının Yapımı

Siyah Göz

Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

İlk olarak mat bir fondöten kullanmalısınız. Üstüne uygulayacağınız transparan pudra veya kapatıcı bir pudra uygulayın. Daha sonra en can alıcı kısıma geliyoruz. Siyah bir göz kalemi kullanarak alt kirpik diplerinize ince bir çizgi çekin. Aynı uygulamayı üst kirpik için yapın. Ondan sonra koyu renkteki göz farınızı göz kapağınızın üstüne hafif dokunuşlarla sürün. Daha sonra farı kaş kemiğinin alt kısmına homojen  olacak şekilde dağıtın. Eğer ki isterseniz üs kirpik diplerine uygulayacağınız rimel ve eyelineri sürdükten hemen sonra makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Şeftali tonlarında veya mat pembe renklerinde bir allık sürdükten sonra geceye hazır olmuş bir duruma geleceksiniz.

Şunu da bilmeniz gerekiyor, deneyerek tecrübe kazanacağınız bu makyajı çok rahat bir şekilde yaparak aynı zamanda yüz hattınıza uygun makyajlar keşfedip oluşturabilirsiniz.

Siyah Dumanlı Göz Makyajı Yapımı

Gözlerinizin daha keskin görünmesini istiyorsanız dumanlı göz makyajını yapmak yeterli olacaktır. Bu yapacağınız makyajın ince noktası ise üst ve alt kirpiklerinizi siyah kalemle belirginleştirmenizdir. Göz içerisine bolca siyah kalem sürün. Alt kirpiğe sürmüş olduğunuz siyah göz kalemini bir kulak çöpü kullanarak dağıtın. Daha sonra siyah farı sürmeye başlayın. Farı sürdükten sonra maskaraya geçiyoruz. Maskarayı bol bir şekilde sürdükten sonra dramatik bakışlar yakalayacaksınız. Kirpikleri kısa olan bayanların takma kirpik kullanmalarını tavsiye ediyorum.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.