Teninize Uygun Saç ve Makyaj Seçimi

22.11.2018
451
Teninize Uygun Saç ve Makyaj Seçimi

Esmer Ten İçin Makyaj

Yapılan bu makyajın amacı abartıdan kaçınmak ve fazla efor sarf etmeden yüzünüzün karakteristik güzelliğini vurgulayarak cildinizi kusursuz göstermektir. Belki buna inanamayacaksınız ama yapacağınız bu makyaj saç renginize bağlı olacak… Yani kızıl veya kumral saçlı birisinin esmer ten için makyajı yaparsa o kişiyi son derece silik gösterebilir.

Esmer Ten

Resim 2

Esmer Ten: Saç

Sarı saçtan kesinlikle kaçınmanızı öneriyorum. Ancak ten renginiz amber tonlarını taşıyorsa, kestane ya da bakırı denemenizi öneririm. Daha koyu tene sahip olanlar ise mavi siyahı veya şarap kızılını uygulayabilirler.

Resim 3

Buğday Ten: Saç

Platin ve parlak sarıdan kesinlikle uzak durun. Size uygun olacak olan saç renkleri, altın sarısı, açık kızıl, ve açık kahve tonlarıdır. Mahagoni, koyu kahve ateş kızılı ve patlıcan morunu denemenizi öneririm.

Resim 4

Buğday TenMakyaj
Buğday ten rengi için en iyi yakışan kahve ve yeşil tonlarıdır.

Beyaz Ten: Saç
Çok açık sarı renk kullanmak uygun değildir. Platin, altın sarısı, mahagoni ya da bakır kızılını deneyin.

Resim 5

Beyaz Ten: Makyaj 
Beyaz tenli bayanlarda en çok yakıştırmış olduğum makyaj fotoğraflarda ki gibidir! Gri far, siyah göz kalemi ve pembe-kehribar tonlarında allık ve ruj! İşte hepsi bu! Fotoğraflarda ki görüüntüyü elde etmek istiyorsanız fondöten kullanmalısınız. Fakat, cildiniz sorunsuz bir yapıya sahipse sadece yanaklarınıza süreceğiniz pembe bir allık yeterli olacaktır…

Soluk Ten: Saç 
Küllü tonlardan ve güçlü renklerden mutlaka uzak durulmalı. Çünkü cildinizin normalden daha soluk görünmesine veya hatlarınızın çok daha sert görünmesine neden olur. Siz yumusak sarı, pastel tonu, bakır kızılı, fındık kabuğu, orta kahve ve çikolata kahvesini tercih edin.

Soluk Ten: Makyaj
Bu sezon ise dudaklarda, ya kırmızı ya da bej rengi tonlarıyla iddialı bir görünüm yaratılıyor. Dudaklarınızın mükemmel birer yay gibi ortaya çıkmasını sağlayan büyüleyici renkler de dikkate değer olduğunu düşünüyorum. Soluk ten üzerine uygulanan bu kadifemsi vurgular, koyu renk ise dudaklarla tutarsızlık oluştururken mat dokulu şarap renkleriyle abartısız ve öz güvenli bir görünüm elde edilmektedir. Oryantal esintili yüzlerin odak noktasını, mürdüm renkleri oluşturmaktadır. Dudaklar, boyama yollarıyla küçültülerek ağzın yüzde kapladığı alan azaltılır ve bu sayede görünümün porselen bebeğe benzemesi sağlanmış olunuyor.

Resim 6

Pembe Ten: Saç
Kırmızının hiçbir tonu size uygun değildir bu tonlarda muhakkak kaçınmalısınız. Eğer ki olduğunuzdan çok daha kırmızı görünmek istemiyorsanız; sarı, kestane, kumral tonları ve küllü renkleri deneyebilirsiniz.
Pembe Ten: Makyaj

Resim 7

ETİKETLER: , , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Zeyno dedi ki:

    Tabiki de buğday ten makyajı en güzeli