Turuncu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

30.12.2018
21
Turuncu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Hiç bir şey turuncu göz makyajı kadar nefes kesici ve bir o kadar da göz alıcı olamaz. Yaz mevsiminin vazgeçilmezi olan ve en çok sevilen renklerinden olarak kabul gördüğümüz turuncu yeni yılın makyaj trendi olarak karşımıza çıkacak. Turuncu göz makyajı yapmanın sırlarını öğrenip yaparak sizinde gitmiş olduğunuz ortamların en güzeli ve en çok dikkat çekici kadını olabilirsiniz. Son derce eğlenceli bir görüntü verecek olan turuncu göz makyajının birde sizde çok çekici bir göz yaratacaktır.Turuncu rengiyle en çok sevdiğiniz renkleri birleştirin ve kendi stilinizi kolayca oluşturun. Sonuçta makyaj yaparken yaratıcılıkta sınırlama yoktur. Bu makyajın nasıl yapılacağını öğrenmek için doğru yerdesiniz. İşte size Turuncu göz makyajının yöntemleri…

Sadece Turuncu Farla Göz Makyajı

turuncu far

Turuncu Far

Kadınlar Tek renk farla yapılan göz makyajlarını çok seviyor, başrol’deki renk de turuncu olunca işte o zaman onlar için akan sular duruyor. Eğer siz de yapacağınız makyajda sadece turuncu renkte bir far kullanmak istiyorsanız, bunun için yaz mevsiminden daha uygun bir zaman olmayacağını söylemeliyim. Tekli farlardan olan LOL rengini alın ve tüm göz kapağınıza uygulayın. Daha sonra gözünüzün katlanma bölgesinde ve alt kirpik diplerinde yumuşak bir geçiş elde ettikten hemen sonra hazır olacaksınız. Eğer ki kirpik diplerini biraz daha belirginleştirmek istiyorsanız koyu kahve bir farı ince bir çizgi halinde uygulayın.

Turuncu Dumanlı Göz Makyajı

Turuncu tonları özellikle de dumanlı göz makyajlarında çok güzel ve bir o kadar da sıcak bir etki yaratıyor. Bunun için tek yapmanız gereken turuncu olan ana renginin yanında bir koyu bir de açık ton far seçerek dumanlı bir etki elde etmek. Turuncu renkli farı tüm gözüne uyguladıktan hemen sonra, gözlerinizin dış köşelerinde koyu bir ton kullanabilirsiniz, kaş altını ve göz pınarlarını da açık bir renkle aydınlatabilirsiniz. Bu makyajda en çok dikkat etmeniz gereken şey, turuncu farı alt kirpik diplerine de güzel bir şekilde uygulamak ve bütün farları yumuşak bir geçiş elde edinceye kadar güzelce karıştırmak!

Ayrıca Bknz. Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır adlı makalemize de göz atınız.

Turuncu ve Pembe Farların Uyumu

Turuncu renkteki farlarla beraber en çok ne iyi gider diye düşünüyorsanız ve göz makyajında biraz canlılık olsun istiyorsanız, pembenin çok yakışacağını kesinlikle unutmayın. Göz kapağınızda turuncu tonlarını kullandıktan hemen sonra, alt kirpik dibine uygulayacağınız pembe renkte bir far sizin hem çok canlı hem de enerjik görünmenizi sağlayacak, tam da yaz mevsimine göre!

Turuncu Bakır Göz Makyajı

Eğer ki göz makyajınızda metalik turuncu bir ton kullanmak istiyorsanız, bakır farlara yönelmeniz çok daha doğru olacak. Özellikle yaz aylarının en popüler makyaj modellerinden bir tanesi olan “gün batımı tonları” kadınların en çok sevdiği konumunda.

Turuncu Monochrome Makyajı

monochrome makyaj

Turuncu Monochrome Makyaj

Monochrome makyaj modeli yaz mevsimlerinin en popüler olanından. Eğer ki bu makyaj modelini denemek istiyorsanız, hem ten, hem göz hem de dudak makyajında turuncu renkteki tonlarını tercih etmelisiniz.

Islak Görünümlü Turuncu Göz Makyajı

Yaz mevsiminde ortalığı kasıp kavuran bir diğer makyaj modeli ise ıslak görünümlü makyajdır. Yaz  mevsimi modelini kesinlikle denemelisiniz. Göz makyajında ıslak görünümü elde etmek için, Kullandığınız turuncu farı bir lip balm ile birlikte uygulamanız yeterli olacaktır. Lip Balm ile turuncu farını karıştırdıktan sonra göz kapaklarınıza uygulayabilirsiniz.

turuncu göz makyajı yasemin

Turuncu Göz Makyajı

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Gül dedi ki:

    Turuncu göz makyajı yapmak insana çok hoş bir görüntü veriyor