Yağlı Dejenerasyon Ne Demek?

En çok kalp, karaciğer ve böbreklerde görülür. Bu organlarda, hücreler normal çalışma yeteneklerini kaybederler ve içlerinde yağ tanecikleri birikir.

10.04.2022
50
Yağlı Dejenerasyon Ne Demek?

Yağlı Dejenerasyon anlamı nedir, Yağlı Dejenerasyon hakkında yeterli bilgileri bu makalemizde bulabilirsiniz. Tıp dilinde Yağlı Dejenerasyon ne demektir makalemizde sizler için açıklayacağız.

Günümüzde en çok kalp, karaciğer ve böbreklerde görülmektedir. Bu organlarda, hücreler normal çalışma yeteneklerini kaybederler ve içlerinde yağ tanecikleri birikmeye başlar. Yağlı de­jenerasyon, bazı kansızlıklar, organın kanlanması veya sinirlenmesini önleyen haller, kloroform, karbontetraklorür veya fosfor zehirlenmeleri sonucu ile meydana gelmektedir. Bu dejenerasyonun en sık görüldüğü organ­lar, karaciğer, kalp ve böbreklerdir. Bu organlarda, hücreler dejenere olup, nor­mal çalışma yeteneklerini kaybederler ve içlerinde yağ tanecikleri belirir. Daha Fazla Yağlı Dejenerasyon hakkında bilgi ve Yağlı Dejenerasyon tedavisi için lütfen konusunda uzman birisine başvurun. Yağlı Dejenerasyon hastalığı hapları ilaçları hakkında henüz bilgi mevcut değildir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.